utorok, februára 24, 2009

Palestínski kresťania pápežovi: Necestuj do Izraela!

0 comments


Zástupcovia štyridsiatich palestínskych kresťanských komunít požiadali pápeža Benedikta XVI., aby zrušil májovú cestu do Izraela. Informoval o tom vatikanista talianskeho denníka La Stampa Marco Tossati.

V liste adresovanom pápežovi palestínsku kresťania píšu, že jeho návšteva by „mohla zlepšiť obraz Izraela a nechtiac by mohla relativizovať utrpenie Palestínčanov žijúcich pod izraelskou okupáciou“. Veriaci zároveň Benedikta XVI. žiadajú, aby ak sa rozhodne cestu absolvovať, zaviazal izraelskú stranu umožniť palestínskym kresťanom ľahší prístup do Jeruzalema a na ďalšie posvätné miesta.

Pred niekoľkými dňami zaslal pápežovi list otec Manuel Mussalam, jediný katolícky kňaz v hlavnom meste Gazy, v ktorom ho pozval v mene miestnych veriacich na návštevu pásma Gazy. Tá v predbežnom programe cesty nefiguruje a je veľmi nepravdepodobná.

Vo včerajšom posolstve adresovanom účastníkom kresťansko-moslimského stretnutia organizovaného rímskou komunitou sv. Egídia Benedikt XVI. vyjadril nádej, že sa Svätá zem stane „miestom dialógu a bratskej spolupráce, vzájomného rešpektu a pokoja vďaka zodpovednému príspevku všetkých, ktorí tam žijú“.

Foto: www.sxc.hu

Diskusia
0 comments
Ďakujem za Vaše reakcie!

Zverejnenie komentára

Odoberaj RSS kanál

Facebook

Archív blogu